Domino Szklarska Poręba – Pokoje i apartamenty

domnio

W dolinie szczęścia

REZERWACJA

Atrakcje

Okoliczne atrakcje

Propozycje w okolicy

12km tras narciarskich zjazdowych

21 km tras single track

Wiele tras i szlaków górskich

100 km tras narciarstwa biegowego

Dwa piękne wodospady, Szklarki oraz Kamieńczyka

najpopularniejszy szczyt

Szrenica

Wzniesienie górzyste znajdujące się na zachodnim krańcu Karkonoszy, nieopodal granicy państwowej z Czechami, na południe od miasta Szklarska Poręba. Idealne miejsce do podziwiania panoramy Kotliny Jeleniogórskiej oraz Gór Izerskich, a także części Karkonoszy leżących po stronie czeskiej.

ATRAKCJE

Szklarska Poręba i okolice

Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych atrakcji Szklarskiej Poręby i okolic.

zdjęcie z: trollandia.pl

Park linowy

Trollandia

Wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi z kawiarnią i mnóstwem atrakcji dla dzieci oraz zjeżdżalnią alpine coaster.  

45 km od szklarksiej poręby

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich to jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Są to 4 zbiorniki wodne w których woda zabarwia się naturalnie tworząc rzadko spotykane, wielobarwne jeziorka, które przyciągają do nich każdego roku coraz więcej turystów.

Punkt widokowy

Złoty Widok

Przez wielu wycieczka uznawana jako punkt obowiązkowy dla turystów ze Szklarskiej Poręby. 

najwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka

Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, stanowi granicę między Polską a Czechami oraz jest najwyższym punktem Republiki Czeskiej, osiągając wysokość 1602 metry n.p.m. (lub według najnowszych pomiarów 1603,3 m n.p.m.), oficjalnie zlokalizowany na granicy polsko-czeskiej, oferuje imponujący widok na Kotlinę Jeleniogórską i przekracza 200 km widoczności z wierzchołka przy korzystnych warunkach atmosferycznych.

rodzinny park rozrywki

Esplanada

Park linowy usytuowany jest w obszarze parku miejskiego w sercu miasta, przy ulicy Jedności Narodowej, naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki. Jest to kompleks platform i przeszkód linowych umieszczonych na drzewach, zapewniający rozrywkę na wysokości.

zdjęcie z: parkesplanada.com

Zamek
Chojnik

Zamek Chojnik to starożytna warownia położona niedaleko Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w malowniczych Karkonoszach. Wznosi się ona na wysokość 627 metrów nad poziomem morza.

Słoneczniki

Słonecznik to jedna z wielu w Karkonoszach (ok. 150), granitowych formacji skalnych. Położony jest powyżej Wielkiego Stawu, przy czerwonym szlaku turystycznym, między schroniskami Odrodzenie i Dom Śląski.